| PaulVaRoagaMult a întrebat:

Daca puiul meu de pisica in varsta de 2 luni a disparut de astazi in data de 9 septembrie 2014 sunt sanse sa se intoarca inapoi acasa era un pui foarte jucaus fiind pisica si imi vine rau sa dispara sunt sanse sal fi mancat ceva Doamne nu deocamdata nu am poza cu el poate sa mi-l gaseasca agentia respnsabila cu gasirea animalelor doar sa le dau detalii? dar ce credeti poate sa vina acasa un pui de 2 luni? Doamne ajuta!

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce agenție dragul meu? Singura soluție de a ți-l găsi, este să îl cauți, până îl afli. El miaună (plânge) de foame, sete, ori de singurătate, și cumva, tot se va trăda. Roagă-ți prietenii să te ajute. Întreabă-ți vecinii, și renunță la naivitate și la visul de a ți-l recupera cu ajutorul unei agenții speciale. Nu există așa ceva. Singura "agenție" capabilă cu găsirea animăluțului, e formată din tine și amicii tăi. Te asigur că, nimeni altcineva, nu va pune atâta suflet și străduință, câtă ați depune voi, dacă ați avea interes. Nu mai sta pe net, și fii pentru câteva ore un mic "detectiv" și du-te în căutarea evadatului.

| NOBODY a răspuns:

Dacă s-a dus prin împrejurimi, îți garantez că se va întoarce. Dar dacă a plecat departe, se va pierde și eventual va muri.

| Alexandr a răspuns:

Nu prea cred ca poate sa vina acasa daca este asa mic! Mult noroc si dai funda?

| Zizica14 a răspuns:

Eu sper sa se intoarca. Si mie mi-a fugit pisica si, intr-o zi o vad intrand pe usa repede la mancare big grin. Adica eu spun ca e posibil sa se intoarcawinking
Dar am si eu o intrebare pentru tine, i-ai pus nume? Pe motanul meu il cheama Polo happy