| madutzaa19 a întrebat:

Daca a disparut pisica de acasa sunt sanse sa se intoarca? sad

34 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Da.stai linistita! motanul meu a stat plecat si 2-3 saptamani si dupa s-a intors.

| paulaaaaa a răspuns:

Nu vreau sa iti pierzi speranta, dar in general nu. in cele mai multe cazuri (85% aprox) ele nu se intorc deoarece ele sunt mai salbatice sa zic asa si chiar cea mai mica atentie de la un strain le poate face sa se duca la el. eu sper sa se intoarca, asta depinde si de cum ai ''dresat-o'' si tu pana acum, normalhappyhappyhappy

| Hikari a răspuns:

Da, stai linistitawinking. Bunica mea si-a dus pisica de acasa tocmai la sfarsitul satului si aceasta a aparut in 3 saptamani!
Nu iti fa griji o sa apara in cateva saptamani, bineinteles daca nu a luat-o cineva!
Succes!winking

| Gabriel892 a răspuns:

Mie mi-a disparut motanul de 5 ori a cate o saptamana sau chiar 2 intr-un an.S-a intors de fiecare data inapoi.

| bubbiubbi a răspuns:

Uite ce, ar trebui sa ne dia mai multe detalii. De ex pisica este castrata? Este motan sau pisica? Mie o data mi-a disparaut motanul de acasa timp de tri zile si apoi s-a intorshappy tin se precizez ca nu era castrat. Deci daca al tau nu este castrat sunt sanse sa se intoarca. Poate s-a dus sa isi caute o pisicuta sau un motanelhappy. Si daca este castrat atunci poate s-a dus sa caute iarba pe la vecini.De cat timp lipseste? Sper sa se intoarca si sa nu fi patit ceva rau.Sa ne tii la curent!

| bubbiubbi a răspuns:

Nu a venit nici acumcrying? Cred ca au luat-o copiii.ti-am zis sunt foarte rai in zilele de azi.

| adri16 a răspuns:

Imi pare rau, nu trebuie sa iti pierzi speranta, si mie mi-a disparut o data pisica, am crezut ca nu se va mai intoarce, dar dupa trei zile a venit inapoi, cu o labuta rupta, a doua oara nu a mai avut noroc mititica si nu a mai venit inapoi, depinde de norocul fiecareia, nu trebuie sa iti pierzi speranta, se va intoarce ea, asteapta cateva zile si sa speram ca vine inapoi

| FesCuDungi a răspuns:

Depinde de cum ai trat-ohee hee(glumeam) de obicei cand li se fac foame si se satura de umblat revinwinking nu-ti pierde speranta! posibil sa fie love struck de vreun motan(sau invers, depinde de sitautie) big grin

| dreamgirl16 a răspuns:

Daca era o pisica mamoasa si cel putin o data a nascut pui la voi acasa DA sunt sanse!:* Pisicutsa mea s`a intors dupa 6 luni.acum a disparut din nou.dar cred ca a murit.pentru ca se intorcea. eu i-am stat la crestet cand era in dureri de nasterelove struck si era ca si membru al familiei pentru toata lumea, o chema Bellalove struck pisica alba si frumoasalove struck venea la mine de fiecare data mieuna si o mangaiamlove struck cand o durea ceva era chiar ff mamoasa iar cand ii trebuie afara mergea la usa mieunandlove struck o adoram.acum nu mai esad

| Balea_Alina_1996 a răspuns:

Ai găsit-o? a trecut un an. sunt în aceeaşi situatie. Nu am mai văzut-o de aseară. Sper să se întoarcă! Să dea Domnu'! sad

| ionut6715 a răspuns:

Normal ele se intorc de la ceva km 100 chiar daca nu a fost prinsa sau moarta cine stie

| bvampeires a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun asta, dar pisicile nu obisnuiesc sa se intoarca acasa, sunt cazuri destul de rare, poate ca s-a ratacit si nu stie drumul spre casa sau poate ca nu vrea sa se mai intoarca. Pisicile prefera in mod normal viata de strada. Succes, sper sa o gasesti. happy

| CRAZYafterYou a răspuns:

Da. sunt sanse. Poate e plecata la alti motani, prin alte zone, sau pe la vreun vecin. Si mie mi-a disparut si a aparut dupa 3 saptamani.

| dianadaiana12345 a răspuns (pentru CRAZYafterYou):

Buna, oare tie ti-a disparut pisica? sau aveai motan? In raspunsul tau de mai in sushappy

| madutzaa19 explică:

Va multumesc pentru incurajari. sper sa se intoarca... avea 5-6 luni nu stiu exact varsta ei pentru ca acum 2 luni am gasit-o si eu...asa de mult imi lipseste, sper sa se intoarca crying

| madutzaa19 explică:

Ii pisicuta, cum am mai zis este inca pui are cam 5-6 saptamani, nu stiu exact pentru ca eu am gasit-o.nu am sterilizat-o.Eu am mai lasat-o pe afara si nu pleca.dar de data asta nu stiu ce s-a intamplat,aici sunt mai multe pisici si motani, poate o speriat-o, nu stiu crying o vreau inapoi crying

| madutzaa19 explică:

Inca nu a venit sad

| LEVEUdobreanu a răspuns:

Sunt 60% sanse sa se intoarca

| Casian14 a răspuns:

Știu ca a trecut mult de când, ai pus întrebarea, dat amintește-ți te rog dacă pisica ta sa mai întors. Am o pisica care obișnuia sa mai lipsească câteva zile, dar a trecut deja o săptămână decât e plecata, și nu a mai stat niciodată atâta. Pisica ta să mai întors?

| XdDeeDeeXD a răspuns:

Asa mi-s-a intamplat si mie.In Noiembrie chiar si mai devreme mi-a fugit pisica doua zile si apoi a venit inapoi, apoi dupa 2 luni mi-a fugit si chiar si acum plang si imi imaginez ca e langa minecryingpuppy dog eyes

| XxAllyxX a răspuns:

Da. Eu iubesc mult pisicile chiar acum am 18, 10 pui 8 adulti. Mie mereu imi dispar si apar. E genul lor de a fi. Se duc dupa hrana si se intorc.Dar uneori pleaca pentru ca nu vrea ca stapanul sau sa-l vada murind. Deci..depinde :*

| Puffyemma a răspuns:

Daca o ai de mult timp da,o pisica de la tara a plecat de acasa si s-a intors seara,si cand a venit inapoi avea o rana si dupa cateva zile a murit, totusi, nu iti pierde speranta...

| Budgie1998 a răspuns:

Daca este motan trebuie castrat asa nu o sa mai plece sau daca tot pleaca cu siguranta se v-a intoarce daca e femela hmm nu prea stiu, eu stiam ca femelele de obicei se intorc ele nu prea pleaca asa des ca motanii dar asta e totul este posibil

| AndrudydaForEver a răspuns:

Daca o ai de mult timp, se va intoarce. Daca nu, nu-ti face griji pentru ea! Sigur isi va gasi un stapan!

| Cilniceanu_Liliana-Cristina_1968 a răspuns:

Pisicuta mea si motanul mi-au disparut de acasa de azi dimineata, mai sunt sanse sa revina acasa? Inainte de a disparea, ieseau din casa si intrau cand vroiau. Cand ii strigam veneau acasa. Mai vin oare?

| Kira_Ana_1988 a răspuns:

Motanul meu a disparut in martie anul asta si abia aseara s-a intors, deci 4 luni. Era foarte fericit si inca nu si a uitat numele.

| Șularu_Adrian_1987 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic! A mea a disparut de 6 zile de acasa...m-am saturat de cat am plans! Am cautat o ....am strigat o dar nimic! De obicei venea intr o zi daca era plecata! Nu stiu tare imi e frica ca a prins o ceva sau cineva! Nu stiu dar e foarte greu!

| manuela28123 a răspuns (pentru Șularu_Adrian_1987):

A mai venit pisica ta de atunci?

| Silipas_Elena_1953 a răspuns:

Pisicuta noastra o avem de un an; a gasit-o fiul meu cu codita rupta si fara blanita pe ea; am dus-o la Medicina Veterinara la urgente. S-a facut bine si a stat toat iarna trecuta in casa cu noi. La 5 luni am sterilizat-o. Cum stam la casa, langa USAMV Cluj, de prin iulie a inceput sa sara gardul si sa faca vizite pe acolo, dar a venit tot timpul inapoi. Dormea cu mine in camera mea si manca bine. De luni a plecat ca de obicei pe la 10 dimineata si nu s-a intors inca. Sufar cumplit pentru ca m-am atatsat foarte mult de ea. Am cautat-o intr-o zi si pe acolo, dar au un parc mare si n-am mers peste tot. Oare mai vine?

| St_Anne_1989 a răspuns:

Da, sunt sanse!
Mie mi-a disparut pisica in urma cu 2 zile si azi a aparut. Pisica mea a fost inchisa din greseala in beciul vecinului. Mentionez ca pisica mea e sterilizata iar sansele sa plece de acasa erau aproape 0 deoarece pisicile sterilizate/castrate nu mai intra in calduri. Ma bucur enorm ca am regasit-o
Cautati peste tot si aveti sanse mari sa va gasiti pisicile

| Hodosan_Raisa_1994 a răspuns:

A dispărut de trei zile. Ea a
Mai plecat o data dar s-a întors la dimineața sper sa se întoarcă înapoi.Mie. Asa dor de el!

| Florin_Pop_1971 a răspuns:

Salutare tuturor, sunt foarte necajit ca pe data de 8 mai 2014, pisoiul meu a plecat din casa pe la orele 6 dimineata si nu s-a mai intors, azi e 19 mai 2014 si il tot astept are aproape 8 ani, e super frumos, e deparazitat, are o curelusa albastra si un clopotel alb( bila ).Am citit raspunsurile si intrebarile voastre si parca m-am mai linistit, il caut peste tot dar nu am dat de el, pleca de acasa cam la 250-300 de metri distanta si revenea a doua zi si acuma nu a mai venit, nu stiu ce sa mai fac pacat ca nu i-am pus gps pentru a-l gasi mai usor.Trecea 2 strazi de cartier la niste vecini unde erau pisici, iar acuma nici vecina nu l-a mai vazut. Sper sa ma bucur sa il mai vad in viata ca era tare frumos si curat, era alb cu bej. Daca il vede careva sper sa mi-l aduca fie viu, fie mort.El are 7 ani si e un motan super fain, pacat ca nu pot pune poze cu el aici. Numai bine si aveti grije de animale...