| Georgesava a întrebat:

Buna TPU dau funda! Am un acvariu de tip boll de 4 L si vreau sal ocup cu 2 pesti sau poate 3 dar nu stiu ce sa pun ca decoratiune gasesc plante dar mi se par prea nanaturale dar nici naturale nyu vreau ma ajutati cu un link sau cu un sfat ce sa pun pe fundul acvariului poate fi si un mic castel dar bugetul nu e asa mare un link plzz::dau funda!

Răspuns Câştigător
| Ruxandra15 a răspuns:

Nu il mai ocupa cu decoratiuni pune nisip colorat. Daca e atat de mic pune 2 carasi deoarece aceea nu au nevoie de pompa cu aer uni au pompa dar din cate stiu nu au nevoie de pompa.Restul pestilor au nevoie de incalzitor si pompa

| Georgesava explică (pentru Ruxandra15):

Pai si cand vreau sa golesc de apa cum fac nu se ia nisipul sau pun printr-o sita sau folosesc un furtunel?

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Georgesava):

Poti folosi mai usor un ibric scoti pesti ii pui intr-un borcan mare si frumos scoti apa cu ibricul daca mai iei si cateva bucatele de nisip nu e ceva groaznic eu am nisip albastru cu rosu si arata super

| Georgesava explică (pentru Ruxandra15):

Daca tot te pricepi poti saraspunzi si la intrebarea mea cu privire la ce pestii exotici frumos colorati pot rezista fara oxigen adica fara pompa ca e acvariu mic

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Georgesava):

Betta Clovn, Betta Splendys, Gurami