| r4uL a întrebat:

Am o intrebare ...hmm. Daca vreau sa imi cumpar un acvariu de pesti, in care sa pun si eu niste pietrcicele care sa stea pe fundul apei, un. nu stiu, un castel din plastic sau ceva in el, un aerator ( sau cum se cheama ) si niste plante. Cam cati bani asi consuma?

Răspuns Câştigător
| Landied a răspuns:

Daca vrei un acvariu tip bol, pretul e in jur de 30-40 ron, la carrefour. Daca vrei un acvariu simplu de dimensiuni mai mici pretul e cam 50-60 de ron. Daca vrei unul mai mare si dotat, pretul e de la 250 de ron in sus.Cat despre pietricele si decoratiuni, 15-30 ron.Plus ce mai trebuie, substante care trebuie puse in apa, si alea is cam 15 ron, mancarea 9 ron.Eu am avut acvariu mare pana acum o luna si l-am dat deoarece era foarte greu de ingrijit, fiind ocupat cu scoalasad. Daca nu ai cele necesare e foarte greu de ingrijit un acvariu.Si nu uita:un acvariu mic e mai greu de ingrijit decat unul mare, deoarece unul mic se murdareste mai repede decat cel mare. Sper ca ti-am fost de ajutorhappy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa mai cauti pe forumuride specialitate daca nu vrei sa iti moara pestii din prima zi... ai sa vezi ca treaba e mult mai complicata.

| malinutza89 a răspuns:

Am si eu acvariu in primul rand cumpara un termostat ixat la24 de grade(20ron), un filtru(17ron)iar mincare eu le dau alge si ma costa2, 5 ron punguta sa nu tii acvariul descoperit ca se murdareste foarte repede acoperal si apa o sa leo schimbi la2-3 luni! iar la pesti dale foarte putina mincare cat sa poata minca tot ca apa sa nu se tulbure!

| Criss_6264 a răspuns:

Sall pai am fost azi cu tata sa imi iau un acvariu si am luat : niste plante, bureta din ala sti tu, un furtun, 5 gupyy, 2 xifo si 2 moli si ma costat 66 de lei