| Renea_Roxana_1999 a întrebat:

de 3 saptamani am o pisica(luată de pe strada de prietena mea) care dupa 2, 3 saptamani de folosit litiera a început să facă in pat...pe jos si peste totpe unde apucă, la bucătărie si nu stiu de ce. Imi vine sa o arunc sa scap de ea ca e foarte nesimtita. Dar mi-e milă de ea ca e mica (are 2, 3 luni) mă gândesc că poate sa fie de la pastila data de prietena mea (pentru viermisori). Ce credeti? Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Hmm, la nisip e mereu curat? Curatat zilnic?
Are acces usor si e cat de cat mai ferit?
E ciudat ca face asa pisicuta fiind, motanii sunt porci si nesimtitiwinking de obicei.
Vezi sa nu o doara si ceva, de obicei daca e ceva ele asociaza durerea cu litiera si incearca sa faca prin alte locuri.
Pentru moment incearca sa ii limitezi accesul la pat mai ales si pe jos pe unde a facut curata foarte bine, spala cu otet si dupa cu ce folosesti de obicei.
Mai incearca si dupa ce mananca si bea apa sa o duci la LITIERA si s-o pui acolowinking

| Felys a răspuns:

Nu are nici o legatura pastila de deparazitare cu faptul ca face pe unde apuca.Cred ca cel mai bine ar fi sa nu ii mai permiti sa urce in pat si o perioada ar trebui sa ii muti locul in balcon cu litiera cu tot macar un timp pana invata ca doar la litiera are voie