| alloysia a întrebat:

Cum imi invat pisica sa ceara sa isi faca nevoile afara? Este pui.Are 2 - 3 luni. Stau la casa, deci are curte, gradina, si totusi face in locuri ascunse in bucatarie, pentru ca sta mai mult in bucatarie, unde ii pun mancare. Cum pot s-o obisnuiesc sa faca afara? Sau sa faca in casa la litiera sau alt locsor special amenajat. Ai mei o vor duce daca nu se dezvata! Va rog, ajutati-ma! Nu am mai avut pisica inainte, deci nu am nici cea mai mica idee cu ce sa incep.

Răspuns Câştigător
| NUTREBUIENUME a răspuns:

Tine-o afara cand e cald si frumos, prima oara cand si-a facut nevoile in casa trebuia sa-i dai usor cu mana sau cu piciorul incat s-o sperii! Incearca sa o faci sa-i placa mai mult afara. da-i mancarea afara, pentru ca acum vine vara, si va fi cald! N-o mai lasa in casa. sper sa-mi urmezi sfatul, funda?:*

2 răspunsuri:
| Tlbi a răspuns:

Pai in primul rand tine-o mai mult afara, acum e cald, e frumos. Ca sa o atragi afara ii dai de mancare in locul unde vrei sa faca pipi, si o sa se obisnuiasca, animalele-s ca robotii.