| boss_5292 a întrebat:

Buna tpu.De ceva timp vecinul meu ma ameninta ca o sa-si dea cainele(ciobanesc mioritic, 4 ani) pe cainele meu (labrador, 5 ani).
Desigur ca daca o sa se intample asta o sa merg la politie,Dar ar avea vreo sansa impotriva unui mioritic, adica ar putea sa se apere? El nu devine agresiv decat daca sare alt caine la el.I-a batut cainele unui prieten (un metis shar-pei de 10 luni) dupa ce a sarit sa-l muste.L-a muscat de o ureche si l-a umplut de sange...

1 răspuns:
| Steaua_Andrei_2000 a răspuns:

Labradorul tau are sanse destul de mari sa il bata pe ciovanesc pentru ca este mai tanar dar poate si sa fie batut pentru ca este mai mic ca talie