| bobik91 a întrebat:

De curand ma gandeam sa am un nou hobby. AIRSOFT. As dori sa imi achizitionez un pistol de airsoft deci am nevoie de cineva care stie ft bine armele de airsoft si ma poate lamuri. Am inteles ca cele mai bune sunt cele electrice deci as merge pe asa ceva. imi place ft mult HECKLER & KOCH G36 C ma innebuneste si as achizitiona una e doar 320 ron dar problema e ca este din plastic. si nu stiu cum sunt de bune si de rezistente. una din metal ma depaseste la buget si nu imi permit. si HECKLER & KOCH P30 imi place as lua ori pistolul ori pusca mai degraba pusca dar nu stiu daca e buna din plastic.

Răspuns Câştigător
| Vicentexes a răspuns:

Nu in tot de-auna cele electrice sunt bune, + ca intr-un turnament officeal airsoft trebuie sa ai un secondary si un primary, modurile de joc sunt : CQB(Close Quarters Battle). Se joaca in interiorul cladirilor, cu replici a caror putere sa fie limitata, deoarece se joaca la distante mici.
Woodland necesita minim 20 participanti; se joaca in spatii deschise - paduri, munti, campuri, dealuri - cu aplicarea strategiilor militare.
Urban este un amestec de cqb cu woodland. Numar de participanti mare; se joaca in interiorul si exteriorul cladirilor., Trebuie sa ai cel putin 18 ani pentru a purta o replica airsoft la tine. in cele mai multe cazuri, secanderyurile pe gaz sunt cele mai bune, sunt din metal * majoritatea * pentru durabilitatea contra gazului. Numa ca. gazu nu rezista la temperaturi ft. mari, si nici la prea mici. la fel si pentru co2 (parca)... la alea electrice trebuie sa o bagi la incarcat, cand esti pe camp de *razboi* nu ai o priza langa tine +++++ ca se incarca FTTTTTTTTTTTTTTTTTT> greu cele AEG (electrice)

1 răspuns:
| EchipamentMilitar a răspuns:

Sa fii atent te rog la viteza cu care propulseaza bila de 0, 20g, si dcaa gearbox-ul este din metal. Preturile incep de la 450 lei in sus pentru pusti de airsoft competitive.