| anadana13 a întrebat:

De curand ( mai exact acum 3 zile ) mi-a fatat iepuroaica 4 pui, dar nu sta deloc langa ei. nu le da de mancare iar azi de dimineata am gasit unul mort si pe jumatate mancat straight face. Aveti cumva ideea de ce nu sta cu ei sau de ce ii mananca? Va rog sa ma ajutati dau funda! kiss
P.S.- sunt iepurii cu ochii rosii marele alb.

Răspuns Câştigător
| MomentanNuAmNume a răspuns:

Bună.
păi,din moment ce deja a început să mănânce unul,mi-e milă şi de ceilalţi. i-ai de lângă ea, şi îngrijeşte-i tu. aşa mai fac unele animale, îşi mănâncă la un moment dat puii, sau refuză să-i îngrijească. ai pus mâna pe ei? mare greşeală... acum, n-ai ce să faci decât să îi iei de lângă ea şi să-i hrăneşti cu seringa sau biberonul.
Multă baftă!

5 răspunsuri:
| AnonimKidd a răspuns:

Asa mai fac unele animale. Isi mananca puii. Si unii caini fac la fel, nu stiam de iepuri... nu ii va ingriji si ii va manca. Daca vrei incearca sa-i ingrijesti tu, de-le laptic stiu eu...

| alexandruth a răspuns:

Frate, a plecat fiindca te-o mancat pe tine sa ii atingi... Cand simte miros de om pe puii ei, ii omoara sau in cel mai bun caz pleaca de langa ei... PS: nu le da apa multa.

| Sup3rN0va a răspuns:

Ori iai atins, ori sta in stres, galagie sau loc mic si avand probleme din jur un animal in captivitate nu ai va mai pasa sa-si creasca pui.

| Ancaaa23456 a răspuns:

Pai, daca i-ai atins, iepuroaica nu o sa se mai duca la ei. Ia-i si ingrijeste-i tu, cu seringa, biberonul, tine-i la caldura, etc. Daca erau primii ei pui, atunci i-a mancat si din cauza asta, nestiind ce sunt (asa a facut si iepuroaica mea prima data). Pentru precautie, nu-i mai lasa langa ea.

| anadana13 explică:

Alexandruth cum o fac sa stea din nou cu ei?