| Daniel9909 a întrebat:

de curand mi-am luat un pui de pisica, cred ca are viermi carlig (sigur are )

Acesti viermi carlig se pot transmite si la om?
Au un efect foarte rau pentru pisica?
Dar la om?
Cum s-ar putea scapa de ei daca ajung la om? (raspundeti daca stiti, daca ati patit si ati rezlvat nu vreau raspunsuri de pe alte site-uri )

Va rog ajutati-maaa!

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Da-i pastila pentru viermi.La pisici sunt periculosi se baga in plamani, asa ca iute da-i pastila.

| Daniel9909 explică (pentru viotedy):

Asa mi-a zis si ce de la pet shop

2 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna.
Da, orice microb are animalul de companie se transmite si la stapanul lui. Trebuie sa deparazitezi pisica, apoi sa o vaccinezi. Sa nu o scoti din casa pana nu ii termini schema de vaccinuri.
Pisicile (si nu numai) pot murii de la acesti viermi, oamenii nu stiu..ca nu sunt medic de oameni happy!