| anonim_4396 a întrebat:

De mica mi-au plăcut animalele, în special caii. Mereu mi-am dorit să fac echitatie de performanță, dar toți mi-au spus că e scump și că să merg la înot, pe mine înnotul nu mă atrage, am reușit să-i înduplec și m-au dus la o lecție. Mi-a plăcut enorm, de atunci nu mai vor să merg... spun că echitatie nu e sport și e costisitor, că la înot te dezvolti si etc.Mereu am învățat n-am avut probleme la școală, dar pur si simplu nu vor, te simți nașpa când vezi ca altii au proprii cai și îi calaresc când vor unde vor... ceva sfaturi?

3 răspunsuri:
| Pantagruel a răspuns:

Ia si lectii de gramatica.
Nu "m-ai" fi razgaiata.
Poti calari la orice ora si alte fiinte.

| biuk097mari a răspuns (pentru Pantagruel):

Scuză-mă pe mine că am făcut câteva greseli gramaticale. De unde știi că sunt razgaiata? Nu am cerut nimic exagerat părinților, chestia cu echitatia e o dorință de mic copil, dar atunci pe la 5 ani, știam că nu pot să calaresc un cal, dar acum am crescut și ăsta este visul meu, pentru care voi lupta!

| Pantagruel a răspuns (pentru biuk097mari):

Este foarte bine sa iti urmezi visul, te felicit.

Parintii tai fac tot ce pot sa iti ofere anumite lucruri si daca isi permiti lectii de inot, fii bucuroasa, probabil candva te va ajuta.
Poti incerca si alte sporturi pana la echitatie, daca ei nu isi permit acest lucru la moment trebuie sa-i intelegi.

Si sincer echitatia ca si jocul de golf, e o chestie elitista, de imagine.
Succes!