| ascultarica a întrebat:

Deci am avut un perus l-am primit cadou de ziua mea din octombrie si astazi cand am venit de la scoala l-am gasit mort in colivie, parintii mei spun ca au lasat geamul deschis oare din ce cauza a murit.......va rog ajutor crying((((

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Probabil ca de frig, ma gandesc, din moment ce zici ca au lasat geamul deschis. Perusii sunt destul de sensibili, depinde si cat era de mic. Sau poate nu s-a adaptat, ei au nevoie de companie. Sau poate era bolnav (cine stie). Din pacate, nu-l mai poti aduce inapoi, dar iti poti cumpara altul care sa-ti aduca aminte de el. Perusul e o companie foarte dulce. E un dulce si jumatate. Te sfatuiesc sa-i iei si pereche, pentru ca nu o sa poti tot timpul sa stai cu el si o sa se simta singur. Pe viitor tine-l mereu la cald, aminteste-ti ca traieste in tari calde, in bucatarie, daca nu deschideti geamul... sau poti sa-l duci in baie cand aerisiti. Si ii place sa vada lucrurile de sus am auzit, poti sa incerci sa-l pui pe frigider.

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ce i-ai dat de mancare?
Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil din cauza frigului a murit.

| ascultarica explică:

I.am dat de mancare un praf... pireu de la farmacie si cati ani crezi ca pot sa am in pnm .......am 14