| LadyDee89 a întrebat:

Am un perus si o perusica, perusul l-am primit cadou dupa ce i-a murit partenera, iar perusica am cumparat-o ceva mai tarziu, am zis ca nu il las singur! Am observat abia dupa ce am bagat-o langa perus in colivie, ca ea este mai mare decat el! Nu am dat importanta acestui amanunt, dar ea il tot ciocane, nu il lasa se manance, iar azi am observat ca ii lipsesc cateva pene de pe cap, i se vede putin pielea! De ce se poarta asa cu el? Si are importanta ca ea este mai mare decat el?

Răspuns Câştigător
| razvilol a răspuns:

Hmmm... Nu e bine asa ma gandesc ca femela care ai zis ca o ai de ceva timp are peste un an iar ala e puiut nu asa se face trebuie sa caut unul de varsta apropiata... Si nu se baga direct in cusca unul cu astul normal ea e invatata cu cusca e cusca ei el nu cunoaste locul e strain. Despartei 2 sapt da sa fie in custi diferite si asa custile una langa alta asa se vor invata unul cu altul.

Si eu am o voliera de 1 m si ceva si am probleme cu ei Dar eu am 14 papagali e normal s anul se inteleaga chiar toti laughing

3 răspunsuri:
| LadyDee89 explică:

Au avut destul timp sa se cunoasca, ii am impreuna de 6 luni, nu de 3 zile... mai au si momente de "tandrete", dar uneori ea e prea de tot

| claudiacerasela78 a răspuns:

Nu sunt obisnuiti amandoi sau nu il place. Incearca sa ii lasi liberi in camera o perioada ca sa nu il mai poata bate. Cu timpul se vor obisnui. Am avut si eu doi, dar femela stiu ca era mai mica putin.

| Yqnwtz a răspuns:

Daca un baiat de 16 ani se da la o femeie de 30 de ani cate palme poate sa ia? ei sun in colivie alt ex la puscarie cel mai smecher face legea laughing))))