| alyisa a întrebat:

Buna TPU...Deci am de ales intre un Bichon si o pisica Persana.
Va rog spuneti'mi-voi c ati alege?

Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Daca ai mult timp liber, si esti dispus sa iesi din 3 in 3 ore cu catelul afara si poti suporta sa cureti dupa el cand face lipsa mica si mare prin casa atunci iti poti lua un Bichon. Daca esti mereu plecat si cainele ramane singur nu e bine deloc.
Cat despre persana este o pisica independenta,necesita doar periaj zilnic, nu o poti plimba pe afara, isi face treburile la litiera ( e putin gretos, cand isi face nevoile miroase, si e gretos cand ii cureti litiera ).
Alegerea iti apartine!
Succes si O seara placuta! happy

3 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Eu as lua o persana

Răspuns utilizator avertizat
| BlONdAaAa a răspuns:

Deci, Acum eu zic din punctu meu de vedere happy
Un bichon se intretine greu pentru ca are un par dificil trebuie sa ia mult timp de el. Pe cand pisica e ff buna se imbolnaveste greu adica nu are boli din astea se ingrijeste usor tu tot ce trebuie sa faci e sa o alinti laughing
Cred ca ti-am fost de folos sati alegi o decizie! Mult succes :*