| Ana268086547 a întrebat:

deci langa mine locuieste o familie saraca care are doi copii intre 2-3 ani si m-am gandit pentru a face un gest frumos sa le fac amadurora cate o papusica din plus dar nu stiu cum am vazut ca se pot face papusi din sosete dar nu gasesc tutoriale ma puteti ajuta?laughingMersi!

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Ia cauta-papusi din sfoara-CURCUBEU.RO/cum sa faci papusi din sosete-digi24/cum sa facem papusi-AdoraBijoux.

| AlexandraGabriellaLova a răspuns:

Am facut si eu papusele din sosete, procedezi in felul urmator:
-iei soseta si ii cosi 2 nasturi (ar fi ochii) apoi mai iei alti 3 nasturi mai mici decat cei folositi la ochi, apoi faci gura cu ei;
-ca sa faci maini faci in felul urmator: iei o bucatica din soseta si indesi in ea niste vata si dupa aia o legi la baza un elastic. faci la fel si la cealalta mana.
-la final iei niste ata mai groasa(de tricotat) dar daca nu ai folosesi ata normala, pentru par.
- dupa ce termini indesi vata multa in soseta si la capat o legi cu un elasic.
Mai poti face papusele din fire de lana. Daca vrei sa faci sa ma anunti :*