| EmilTraian95 a întrebat:

e adevarat zvonul acela ca pisicile si iepurii se pot imperechea si sa aiba pui cu anomali? Acum nu stiu sigur daca masculul era iepurele sau pisica dar am tot auzit ca s-ar naste iepurasi cu urechi mici ceva de genul. laughing mi se pare bizar 99% nu cred ca e posibil dar mna mai bine sa fiu sigur

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca iepuri sa faca pui cu pisicile trebuie sa aiba acelasi nr de cromozoni astfel cele doua adn urii se pot uni, nici tu ca om nu poti face un copil cu o femele bobono desi 98, 6% din adn sunteti indentici, dar nu se poate, diverstificarea speciilor numai permite asa ceva poate a permis acum 50-100 de milioane de anii dar acum numai, imagineazati ca un barbat e mai apropiat genetic de o femela bobono decat un mascul de elefant din africa fata de o femela elefant din asia, uimitor nu?

| Deliiiia a răspuns:

Bună, nu este posibil, genetica celor două specii e foarte diferită.

| Creierash a răspuns:

Pisica are 38 de cromozomi. Iepuerele are 44 de cromozomi. Este imposibil ca ovulul unuia sa se uneasca cu spermatozoidul altuia.
Mai pe romaneste, nu exista ceva. 100%, nu 99%.

| 123456Anonim123456 a răspuns:

Nu este posibil asa ceva laughing)