| anonim_4396 a întrebat:

Am o pisica micuta:
http://missdeeutza.sunphoto.ro/10-Th0MaSs
Sta sa ii fac baie, dar miorlaie putin! Mia spus un prieten sa nu ii bag apa in urechi ca nu mai aude! Nu i-am facut inca baie in urechi fiindca imi era frica!
Dar este adevarat surzeste?[pe bune:)) n-am mai avut pana acum si nu stiu:|]
Si inca ceva...
Pisicile au voie sa bea lapte sau sa manance mancare calda.Am auzit ca turbeazaa:))I-am dat lapte caldut si nu are nimic!
Seriozitate=Funda!

Răspuns Câştigător
| 9gag a răspuns:

1. Gandeste-te la momentul in care o pisica inoata pe sub apa... oare atunci nu ii intra apa? Desigur exista tot felul de zvonuri cu ca ar surzi pentru simplu fapt ca pisicile au un auz destul de fin, dar nu cred ca e cazul.
2. Faza cu laptele provine de la faptul ca s-a dovedit stiintific ca pisicile au intoleranta la lactoza, dar dupa parerea mea doar o pisica oarba si fara miros o sa refuze lapte.laughing
3.Asta cu mancarea calda chiar nu am mai auzit-o dar mi se pare o prostie. Nu am auzit de animale care sa turbeze de la mancare gatita.laughing Succes si ai grija cu pisica si nu mai asculta toate prostiilebig grin

1 răspuns:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei:*! Este adevarat ca nu e bine sa le dai cu apa in urechi pentru ca le doare si pentru ca pot surzii.Da partea cu turbatu in nici un cazlaughing). Asta e numai la caini din cate stiu eu [mi s-a intamplat].