| Opsitar_Cornel_1998 a întrebat:

Cat timp trebuie sa ti iepuroaica cu masculul ca sa se monteze?
Tatal meu spune ca doua sapramani eu cred ca e prea mult
Iepuroaica despre care vorbeam nu este gestanta si astazi am introdus-o la mascul si s-au calarit cinzeci de secunde, este de ajuns?
Voi ce mod aveti de a imperechea iepurii? Ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Http://www.4animale.ro/......rea-puilor
Pentru informatii citeste pe acest site.

| DoarEu291 a răspuns:

Pentru a va asigura ca monta s-a produs, este bine sa lasati iepurasii impreuna cateva ore (pana la 12 ore). Atentie! Dupa imperechere trebuie sa evitati complet reintroducerea femelei in aceeasi incinta cu masculul! Uterul femelei iepure are forma literei „Y" si el poate gazdui 2 sarcini concomitent, fapt care va duce intotdeauna la complicatii serioase!
O zi buna!

| Miranda27 a răspuns:

Si eu am avut iepurasii, iar cand era iepurita in calduri o lasam cam o zi intreaga in cusca iepurelui, apoi o scoteam si o bagam singura intr-o cusca.