| SaRRaMea a întrebat:

Eu am un hamster pitic rusesc si are si o cusca mare, dar are si totita din aia pe care se da.Dar nu am vazut-o niciodata sa se dee pe rotita, daica sta foarte mult in casuta ei si doarme si nu face miscare, ce ar trebui sa fac ca sa o fac pe ea sa se dee in rotita mai des?

4 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Daca e de aia de fier care o pui jos pe rumegus nu se da pe ia asa face si la mine.
I-ai de aia de plastic(care o prinzi de gratii) ca pe aia sigur se va da mai devreme sau mai tarziu.

| SaRRaMea explică:

Am din aia de plastic care o pun pe plastic, si nu atinge rumegusul si este foarte buna, dar tot nu se da pe ea.

| DianaRocks a răspuns:

Lasa-l in pace, am si eu un porc de guineea la fel de lenes care roade toate ziua cutia. Probabil se simte singur sau nu are chef. Poate cand nu esti acasa se da in rotita aceea.

| deadeutza a răspuns:

Hei si eu am hamster pitic dar al meu este la maturitate si doarme in cusca mult si mananca si ziua ii leg morcov si mar de rotita si de cusca si se catara FUNDA?happy