| madryela a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un hamster pitic si as dori sa stiu: 1.cat costao cusca cu tot cu rotita 2.cat costa talajul pe luna 3. ce mananca FUNDITA

Răspuns Câştigător
| costel_2144 a răspuns:

Poti sal ti in agvariu rotita 5-8 lei talajsau rumegus mai mare si uscat un saculet coste 3lei si ajunge cam 30-40 zile seminte, paine uscata, morcovii si multe.mai important NU are voie apa, cartofi finca acesta il omoata. eu am de 1an si 3 luni si durata de viata este estimat la max 2 ani

1 răspuns:
| ICPreda a răspuns:

Eu am avut hamsteri care au trait aproape 3 ani si jumatate! Cumparate de la Auchan, o cusca cu tot cu rotita, cutie pentru mancare, bidonasul de apa ( hamsterii beau apa, nu face greseala sa nu le pui la dispozitie apa), casuta, m-au costat aproximativ 150 lei. Rumegus gasesti simplu la 7 lei sau cu aroma de mar verde sau lamaie la 10 lei punga de 2 kg. Iti ajunge pentru aproximativ 3 luni de zile, daca le faci curatenie de 2 ori pe saptamana cum le faceam eu! Ai grija de ei, sunt niste animalute dragalase.