| cristinica20025 a întrebat:

Eu stau singură acasă şi mă plictisesc foarte mult. Mami şi cu mine am decis să luăm un câine. Nu l-am întrebat şi pe tata pentru că ştim cum va racţiona. Va spune pur şi simplu NU. Stăm la apartament, însă vrem un căţel mic. Un Bichon Bolognese mai exact. Ştiu cum să-l îngrijesc dar nu ştiu în câte feluri va face tata când îl va vedea, căci îl luăm făra el. Mă rog nu poate să-l arunce pe geam. Dar totuşi ce mă fac?

Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Eu as spune sa dai cu vorba despre un caine daca e de acord cu unul si daca nu de ce. Spune-i ca ai nevoie de raspunsul lui pentru ca te-a intrebat un prieten/a.Dar nu te da de banuit ca nu l-ai vrea.
Vei vedea si decizia lui daca va spune "nu, nu vreau sa aud de nici un caine"spune-i si tu de ce nu i-ar conveni un caine.Si te rogi sa-ti raspunda.Dar cu multa grija ca sa nu te poata observa ca tu vrei sa iei un caine.
Daca va reactiona rau si nu va fi de acord acorda-ti cate va zile de timp cu el sa discuti impreuna cu tatal tau de ce nu si-ar dori un caine. Apoi tu vei cauta pe internet "Bichon Bolognese"cand el este de fata il chemi si ii spui care este parerea lui despre acest caine e frumos,urat, dragalas daca va spune ca este frumos cred ca daca ai lua cainele pe ascuns dar spune "nu"cand il va vedea asa de dragalas.
Pa, pa!

5 răspunsuri:
| Kennysa a răspuns:

Incepi sa vorbesti despre catelul respectiv,le arati poze,le spui numai lucruri bune citite pe net despre acel catel,incepi sa devi mai responsabila,mai buna, mai cuminte, succes!

| DemonicaMrx a răspuns:

Buna!
Eu as spune sa dai cu vorba despre un caine daca e de acord cu unul si daca nu de ce. Spune-i ca ai nevoie de raspunsul lui pentru ca te-a intrebat un prieten/a.Dar nu te da de banuit ca nu l-ai vrea.
Vei vedea si decizia lui daca va spune "nu, nu vreau sa aud de nici un caine"spune-i si tu de ce nu i-ar conveni un caine.Si te rogi sa-ti raspunda.Dar cu multa grija ca sa nu te poata observa ca tu vrei sa iei un caine.
Daca va reactiona rau si nu va fi de acord acorda-ti cate va zile de timp cu el sa discuti impreuna cu tatal tau de ce nu si-ar dori un caine. Apoi tu vei cauta pe internet "Bichon Bolognese"cand el este de fata il chemi si ii spui care este parerea lui despre acest caine e frumos,urat, dragalas daca va spune ca este frumos cred ca daca ai lua cainele pe ascuns dar spune "nu"cand il va vedea asa de dragalas.
Pa, pa!

| SugarLips a răspuns:

Parerea mea este ca el va accepta atata timp cat va sti ca tu esti ferecita caci daca tu esti de acord e si el de acord si eu cred ca se va imprieteni de minune cu cainele in cateva zile si va ceda supararii in plus n-are ce sa-i faca odata luat s-ar putea sa se supere doar pentru ca nu i-ai spus si ca n-ai avut incredere ca nu te va certa ...Mult succes si sper ca a inteles ...IMi dai o fundita?

| William a răspuns:

Da-mi voie sa iti zic de ce nu vrea sa iti i-a caine chiar si unul mic: trebuie sa ai grija de el, sa ii dai de mancare, sa ii dai apa, sa il plimbi, sa faci curad dupa el, sa te joci cu el si in plus cat de mic e cainele lasa par pe covor si pe perne si nu e sanatos sa dormi cu capul pe o perna acoperita cu par de caine. Daca crezi ca ce am spus eu acum sunt prostii intreba pe tatal tau dc nu vrea sa iti i-a caine.

| Stefania_3298 a răspuns:

Stai pe capul lui pana iti ia pentru ca asa am facut si eu cu tata pana mi-a luat pisica