| TurcoaicaTa a întrebat:

Ieri am gasit o pisicuta la mine in scara are vreo 2 saptamani e mica are burtica alba boticu alb si labute albe restul neagra, am luat-o in casa am spalat-o si am curatat-o de purici dar chestia e ca mai am o pisica de 2 luni si ceva pe nume Mitzi e fata ca cealalta Mitzi nu o suporta pe cea mica intr-o zi le-am lasat sa vad cum reactioneaza si Mitzi vroia sa o bata dar am oprit-o de atunci incerc sa nu se apropieze ca mi-e frica sa nu o omoare pe aia mica ..stiti cum as putea sa le fac sa se inteleaga mai bine?

Răspuns Câştigător
| alinussa a răspuns:

Incearca sa le inveti una cu cealalta dar nu lasandu-le singure ci stand si tu cu ele. Tine-le in brate pe amandoua sau joaca-te cu amandoua in acelasi timp sau da-le sa manance la amandoua in acelasi timp ca sa nu aiba motive de gelozie.

7 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Nu o sa o omoare, ii da cateva si gata. o sa se obisnuiasca dar in timp. pana atunci nu trebuie sa le faci geloase, iubeste-le pe amandoua la fel de mult. sa nu stai mereu cu asta mica sa se supere Mitzi si sa o ia la bataie mereu.
Sa-ti traiasca!

| TurcoaicaTa explică (pentru EvangelineLovin):

Am incercat dar tot Mitzi e nervoasa maraie scuipa ..etc..Cand Mitzi e in preajma pisici si cand o tin in brate pe Mitzi maraie si vrea sa ma zgarie dar are ghiarele taiatebig grin

| WR104 a răspuns:

Mergi cu ele la psiholog.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa se obisnuiasca una cu cealalta, numai cu timpul, lasa-le sa se mai vada din cand in cand, sa speram ca nu se omoara pana atunci happy

| xBya a răspuns:

Pisicuteleee happy. Am avut si eu o mata mica acum cateva luni si si vecina avea una cam de aceeasi seama cu a mea. La primele intalniri nu s`au prea agreat una pe alta si se tot scuipau. Dar dupa o vreme au inceput sa se inteleaga si toata ziua se jucau pe afara, de abia o mai recuperam. Vezi, poate si la ale tale e la fel. puppy dog eyes

| laurentiu80 a răspuns:

Mitzi happy cum o cheama si pe pisi al meu. Din pacate nu ai sa le poti sa se faca sa se iubeasca, mai ales daca sunt de acelasi sex. In general pisicile sunt foarte geloase!

| anadark84 a răspuns:

Se vor obisnui una cu cealalta cu timpul. Eu am avut doua pisici care se intelegeau atat de bine incat atunci cand una avea pui cealalta juca rol de baby sitter.