| PetreAlexandraValentina2007 a întrebat:

Ieri am luat o catelusa de pe strada. M am dus cu ea la veterinar si mi-a spus ca e gestanta. Pana aici nici o problema. Cand am ajuns in casa s-a dus si a facut pipi in casa am certat o si am dus o pe covorul absorbant. Am dus -o destul de greu pentru ca cantareste 35 kg. Am curatat locul unde a facut pipi cu clor. Mai tarziu a facut, dar nu pe pedd-ul pentru catelusi, ca a facut in bucatarie.

Cum as putea rezolva problema asta?

Fundaa!

Răspuns Câştigător
| KanameKuran a răspuns:

Trebuie sa o inveti, proces ce poate dura destul de mult. De fiecare data cand face unde nu trebuie, ceart-o, loveste-o usor peste bot. De fiecare data cand face unde trebuie, ofera-i un premiu, mancare speciala, bomboane pentru caini, ceva ce ii place, dar care nu il folosesti pentru a o hranii zi de zi.

1 răspuns:
| Ada78 a răspuns:

Pai pune-o mai des pe peddul pentru catei.Ca sa se obisnueasca.Va cam dura ceva dar va merita.Sa nu o supui mult la efort fizic daca este gestanta.