| anonim_4396 a întrebat:

De curând am luat o cățea în varsă de aproximativ 2 luni de la o cunoștință și nu se învață să facă pe absorbant. Am încercat sa o bag cu nasul acolo unde a făcut treaba și apoi să-l frec de absorbant, am frecat cu șervețele umede pe jos, spăl covorul la fiecare 2 zile, i-am făcut un gardulet sa stea acolo și abia de face pipi de 4 ori pe zi, de regula făcând nevoile de mai mult de 20 de ori. Nu știu ce să-i mai fac...

1 răspuns:
| 12lopn a răspuns:

Eu zic sa o lasi in garduletul ala ceva timp si se va obisnui.asa a facut si ciobanescul meu german de 2 luni.si el facea in casa si apoi l-am scos afara si s-a obisnuit! incearca pampersi pentru caini (da, exista big grin ).

bafta si sa-ti traiasca!winking