| mihaita1 a întrebat:

Buna TPU Ieri am luat o testoasa mica si i.am luat si habitat si mancare si mancare are niste bobite mici si am pus bobitele unele in apa si unele in locul unde se pun acolo la habitat
si am vazut ca nu prea mananca ce sa fac? crying FUNDA

Răspuns Câştigător
| alexinho_2652 a răspuns:

La testoasele de apa, hrana trebuie sa fie compusa in proportie de 75% din carne maruntita sau tocata, (unii crescatori utilizeaza chiar conserve de hrana pentru caini), peste maruntit etc., iar restul de 25% din vegetale cum ar fi: rosii, spanac tocat, salata.winking

4 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Asa e testoasa mananca rar si bine, nu trebuie sa o vezi cand mananca.
Daca nu mananca inseamna ca nu-i place mancarea dai altfel de mancare si poate o sa-i placa mai mult.
Orcum nu uita testoasele sunt sensibile daca ai pui apa mai rece decat trebuie imediat se imbolnaveste, dar sunt mofturoase in captivitate am avut si eu e foarte greu si daca nu e de uscat nu te astepta sa o dresezi...dar sa aiba un loc cat mai spatios si bun pentru ia altfel o sa fie chinuita si va trebuii sa ai dai drumu.

| mihaita1 explică:

Pai bobitele trebuie puse in apa iar apoi o sa se faca ca si un fel de paine moale asa dar acum am vazut ca mai mananca dar nu asa mult MC :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincera sa fiu ori nu iieste foamnelaughing ori nu iai pus tu unde trebuia. Incearca sa ii pui boaba mai aproape de gura ei siin apa nu creca manaca boabe asa ca ori pune-i in alt loc ori pune-i aproape de gura ei si dai tu sa manace

| yoanna62 a răspuns:

Am avut si eu testoasa si ii dadeam carne taiata mic si salata