Întrebare recomandată | Anca1313 a întrebat:

Imi puteti spune cum trebuie ingrijit un caine din rasa Chihuahua?

Astept raspunsuri! Fundaa

Răspuns Câştigător
| ana090182 a răspuns:

Sunt usor de ingrijit, nu au blana lunga, deci nu au nevoie de ``ingrijiri speciale``...de mancare...nu-i da Pedigree, Royal Canin sau Chappy!
Da-i Acana, Hill`s. Cel mai indicat ar fi Josera si Purina ProPlan!
Sper ca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Cam ca orice caine.

Răspuns utilizator avertizat
| Felissa13Eden a răspuns:

Cainii chihuahua pot sa faca pietre la rinichi si trebuie sa ii imbraci bine iarna.Au probleme cu ochii si e bine sa le dai picaturi din cand in cand.Au probleme si cu articulatiile, asa ca e bine sa il duci la veterinar de cateva ori pe an.
Ii dai pedigree si iubire happy

| Ada78 a răspuns:

Pentru ca este o rasa mica uneori este si sensibila.Parul unui Chihuahua este scurt deci cred ca are nevoie de haina mai ales in perioada asta tongue
Sper ca te-am ajutat un pic.

| PoorBunny a răspuns:

Iti recomand sa te duci la veterinar daca ai mai multe nelamuriri.

Tot ce stiu este ca nu au o blana foarte lunga si nu trebuie spalati foarte des, de mancare trebuie sa ii i-ei cumparat, tot la veterinar poti sa te duci sa afli ce poate manca rasa lui sau poti cauta chiar pe net pe un site specializatwinking

| DoggyTheDog a răspuns:

Am avut un chihuahua acum vreo 3 ani si mi-a mancat canapeaua.