| Miranda27 a întrebat:

TPU! Joi, doctorul veterinar i-a dat primul tratament cu calciu si vitamina C la catelusa mea (are doua luni si ceva). A zis sa incep tratamentul de vineri (cate trei tablete de calciu in fiecare zi + una de vitamina C, si tot in dimineata de vineri a zis sa-i mai dau un medicament pe stomacul gol si tratamentul dureaza doua saptamani). Asa, bine, i-am dat medicamentele (in afara de vitamina C, m-am gandit sa-l incep doar de sambata, adica de azi, ca vineri nu aveam...), dar azi dimineata a vomitat. De obicei ea e sanatoasa si nici nu i-am schimbat mancarea. A spus mama mea sa nu-i dam azi medicamentele, pana ii mai trece cu vomitatul asta. Deci s-ar putea sa fie din cauza tratamentului (poate prea "incarcat")? Ce mancare ar trebui sa-i dau daca a vomitat?

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

Poate nu a inghitit medicamentul ala, ii dai pastile, i le bagi pe gat? Mai bine ai face-o marunt in mancare. Poate fi si din alta cauza, poate a inghitit ceva ce nu i-a venit bine. Suna-l pe veterinar si cere-i un sfat.

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

E obisnuit la catei sa vomite de 1-2 ori pe luna.nu e de la calciu.

| KinderBeeeib a răspuns:

Da.Poate fi din cauza medicamentelor! Este un "program incarcat" la cate ii dati si ea nici nu este obisnuita cu ele, asa ca incercati sa ii dati carnita de pui, bobite chiar si niste orez si pipotele de pui le fac bine cateilor.Se va simti mai bine iar daca vomita iar du-o la veterinar!