| ElenaAlis96 a întrebat:

Buna va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat. Am o catelusa de un an jumate, am dus-o duminica in parc era vesela se juca totuo bine si frumos pana am adus-o acasa a inceput sa vomite spuma alba si nu a mai vrut nici sa manance nici sa bea apa. Am asteptat pana a doua zi cand tot la fel a inceput sa vomite nu vroia nici sa manance nici sa bea apa si pe deasupra a facut si diarie. Am luat-o imediat si am dus-o la veterinar acolo i-a facut o injectie si mi-a dat un fel de medicament de fapt era mai mult o pasta pentru indigestie a refuzat sa o manance i-am dato mai mult fortat si de atunci a inceput sa vomite galben. A doua zi dimineata am dus-o iar la veterinar a internato si a bagat-o in perfuzii am luat-o ieri seara parea putin mai bine am dus-o iar la veterinar dimineata si spre seara am incercat sa-i dau sa manance fortat a acceptat mancarea dar in schimb cand am incercat sa-i dau medicamentele prescrise de veterinar ( niste picaturi) a vomat din nou. E fara viata nu mananca nu bea apa nu se joaca abia merge ce sa-i fac va rog din tot sufletul sa ma ajutati cu un sfat cu o parere cu experientele voastre orice. Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

A otravit o cineva in parc, sau a mincat ea (cîinele ) ceva ce a gasit in parc otravit, nu ai ce sa i mai faci, decat sa o duci la veterinar sa o eutanasieze ei, oricum va murii, dar macar sa nu suferi asa tare cand o vezi moartă.

| ElenaAlis96 explică (pentru CristiDinBucuresti):

În primul rând evită să diagnostichezi. Eşti doctor veterinar? Uite fix asta urmează să fac să-mi omor eu câinele laughing mulțumesc pentru sfat dar NU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te intorci la veterinar... sau sa mergi la altul, noi nu te putem ajuta, insa cred ca ar trebui sa mai incerci.