| Emima27 a întrebat:

Buna, TPU! Ma gandeam sa imi iau un caine in viitorul apropiat. Ideal ar fi un caine se talie mica, care poate sa reziste cat de cat la diferite temperaturi mai ridicate/scazute (nu il voi tine tot timpul in casa, mentionez ca am o curte mare), afectuos si jucaus.
Am un buget limitat, cam pana in 1000 lei. Credeti ca ajunge si ce rasa ar fi potrivita?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Daca vrei talie mica, recomand bichon.
Se gasesc pe la 350-400 lei.
Restul pastreaza-i pentru altceva, nu merita caine chiar atat de scump.
Altfel vine vorba daca ai fi avut pasiune pentru Husky, Dobermani...etc. Atunci se cerea investitie mai mare.

| AndreeaDeea210 a răspuns:

Pug e cel mai simpatic catel din lume ❤❤❤