| ღAnaSawakoღ a întrebat:

Buna TPU.Matusa mea are un caine bichon care vomita de 4 zile.A fost la veterinar din prima zi si i-a facut o injectie si la fel celalalte zile. Funda daca stiti ce as putea face!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Treci pe medicamente umane, dă-i un Metoclopramid, apoi 30 de minute nu-i dai absolut nimic ca să aibă timp pastila să-și facă efectul.
Atenție și la ce-i dă să mănânce.
Pa, pa.

| Juleuuss a răspuns:

Poate că are limbrici!

| LiviuuuXD a răspuns:

Incearca sa te abtii a faci ceva dupa capul tau, veterinarul stie ce sa faci mai bine. Mesele regulat cum a spus B33sT. Cel mai bun sfat este sa intrebi veterinarul. Oricum sigur o sa ii treaca. Oricum nu ii da lactate, o sa le vomite si pe acelea, apoi daca are limbrici tot veterinarul o sa iti dea ceva si pentru asta.

| Allinn a răspuns:

Buna,
Si eu am un bichon si tot asa s-a intamplat.
Cauza era de la granulele pe care le manca el, i-am schimbat mancarea si acum vad ca nu mai are nici o problema.
Si nu uita : Mesele regulat.
Intre mese nu mai trebuie hranit.
Sper ca te-am ajutat! Fundaa? happy

| TeoPentrucavreau a răspuns:

Ar trebui sa ai grija cu dieta acestuia.thinking Si legat de ce poti face ..nu prea ai. Trebuie doar sa astepti sa ii treaca daca ai fost la veterinatbig grin.

| claudyu112 a răspuns:

Dai sa manince mai multe lactate...