| LuizaAndreeaLuiza a întrebat:

URGENTA! am un caine lup de 3 luni, care, pana acum manca foarte bine. tot ce ii dadeam si era vioi si plin de viata. si de 2 zile nu mai mananca nimic. de abia daca se ridica de jos si vomita absolut tot!
ce as putea sa ii fac
ps: nu am cum sa il duc la veterinar
i-am facut un vaccin, pastile de viermi a luat si l-am si ars pe nas.
dau funda!

12 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Sa nu ii dai oase,e prea mic,ii perforeaza stomacul, daca cumva i-ai dat de aia face asa, si crede-ma ca e grav, poate murii de la oase, pana la an nu ave voie sa manance oase deloc

| michelia a răspuns:

Luiza, e clar ca are o problema catelul pe care n-o rezolvi cu regim, daca nu mai bea nici apa.
Cheama veterinarul la tine desi mai bine ar fi sa ajungi tu la el.
Are nevoie de tratament si probabil ca i-ar prinde bine niste perfuzii daca nu bea si e deshidratat.
Catelul nostru a avut asa o stare de letargie, de moliciune, si cind l-am dus la medic ne-a spus ca inca 3 ore fara tratament i-ar fi fost fatale ( fusese muscat de capuse, ceea ce nu e cazul acum).
Cauta veterinarul!

| Deliα a răspuns:

Normal ca vomita daca l-ai hranit cu prosti.Mancarea de la magazin pentru animale nu e buna.Hraneste-l cu oase, carne etc.

| Joe_Mary_1995 a răspuns (pentru Deliα):

Pai.caini,mananca iarba, cand sunt bolnavi, eu am un boxxer si un lodwaier si le dau orez cu carne facut de mama Ai grije de el ca e pakat straight face

| LuizaAndreeaLuiza explică (pentru Joe_Mary_1995):

Da. dar el nu mamnca nimic. nici macar nu bea apa

| Joe_Mary_1995 a răspuns (pentru LuizaAndreeaLuiza):

Pai atunci incearca si joacate si uh cu el...

| LuizaAndreeaLuiza explică (pentru Joe_Mary_1995):

laughing nu e nici o sansa sad

| Joe_Mary_1995 a răspuns (pentru LuizaAndreeaLuiza):

Si cu oasele poti sa dai nu te lua dupa prostanacul ala oaele in aljuta la stomacstraight face ( cred eu ca peste catva zile i va trece )

| Deliα a răspuns (pentru Joe_Mary_1995):

De ce mi-ai scris mie asta? Eu nu am caine.laughing

| Joe_Mary_1995 a răspuns (pentru Deliα):

N-am obslaughing)

| tdy a răspuns:

Normal de la mancaare dai altceva daca nusi revine dul la doctor poate o fost otravit si la un prieten de langa mine a avut un caine mic de vreo 3 cred si nu manca orice si dupa a murit

| alegra90 a răspuns:

Nimeni nu stie mai bine de cat un veterinar ce ar trebui sa faci sad