| anonim_4396 a întrebat:

mi-a dat doamna de biologie sa fac un insectar pentru ultima nota!
problema e ca nu stiu cum sa strang insecte cat mai multe... Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| ILied a răspuns:

Cauta prin padure tot felul de insecte si daca nu gasesti cauta in gradina. Daca nici acolo nu gasesti cauta seara langa un bec aprins afara. O sa se stranga tot felul de insecte si niste fluturasi mici.

3 răspunsuri:
| Annie a răspuns:

Am avut si eu de facut insectar in clasa a6a, eu le-am luat de la muzeu pe 30 de insecte am platit in jur de 15-20 de lei... du-te la muzeu cred ca de stiinte(nu sunt sigura ca cel de stiinte) si acolo o sa gasesti

| peda73 a răspuns:

Nu stiu daca raspunsul meu va fi corect dar sper sa te ajute.Fa-ti rost de un insectar de la prieteni sau colegi mai mari decat tine care au prezentat si ei un insectar.Eu asa am procedat numai ca am mai adaugat cateva insecte (proaspete) pentru a insela ochiul vigilent al profului. Poti eventual sa innoiesti si cutia prin vopsire sau lacuire.Multa bafta!