| MoneyChannel69 a întrebat:

Buna TPU.Mi-am cumparat un caine rassa bishon si nu stiu ce nume sa-i dau, ma puteti ajuta?(cele mai frumoase si multe nume primeste FUNDA)

14 răspunsuri:
| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

E fetita sau baietel?

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Bobi
rexy
azor
Nero
funda?

| EdiiThxoxo a răspuns:

Bichonul meu e baietel si numele lui e happy, dupa ce o sa vezi ce vioi sunt si plini de viata, o sa vezi ca e cel mai potrivit nume laughing Bine, acum nu spun ca toti bichonii sa se numeasca happy...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aldo,BoBo,Happy,Max,Moody, OTTO,Rokie,Spanky,,Toto,Zorro,Candy,Biju, Nemo, Ralphy, Toby, Sparky.
Asta-i tot ce imi vine in minte si am luat la rand si toti cainii din vecini.

| ParadiseCaroline a răspuns:

Nemo,Fluke,Nimo,Lore...etc

| RazvanelStefanel a răspuns:

Bisi,poki,bobi,buby,bibi,ricki.micki

| qrage a răspuns:

Alege un nume scurt si usor de retinut. Este de preferat ca apelativul sa nu aiba mai mult de trei silabe, pentru ca animalului sa-i fie mai usor sa-l retina.
Potriveste denumirea cainelui cu personalitatea lui. Unui patruped de rasa nobila, mandru de el si foarte latos i se potriveste un apelativ deosebit, pe cand unui caine mai putin ingrijit i se poate potrivi unul mai comun...
Daca ai si un alt animal este indicat sa nu le alegi apelative asemanatoare, altfel vei avea surpriza ca strigandu-l pe unul dintre ei sa raspunda celalalt sau chiar amandoi.

http://www.catei-de-vanzare.ro/articole/Nume-de-catei-4.html

http://animale.acasa.ro/......-8381.html

| aspir69 a răspuns:

Rex, Max, Ati, Fifi, Dixi... happy

| Darkus56 a răspuns:

Puffy,Ricky

| MoneyChannel69 explică:

E baiatel

| georgeitoafa a răspuns:

Achile,Baby,Babau,Bolt,Boby,Bobita,Bleki, Bleky, Bley, Blidut, Blitz, Cafelutza, CafeneDexy, Deysi, Dgggf, Diablo, Diamant, Dicaa, Dick, Didutzu, Didy, Diesel, Dig, Fax, Felix, Jack, Laki

| Dianna30 a răspuns:

Ben, EG (Eige).

| Elena_Cosmina_1994 a răspuns:

Maxy, Miso, Mumo, Eno, Balo (numele sunt cam strane dar mie imi par caraghiose si simpatice)

| TofuPandoo a răspuns:

Daca e bishon, pune-i Bishu~winkingsau Bibu thinking