| cυρcαкє a întrebat:

Nu stiu ce rasa de caine sa aleg dintre : Yorkshire Terrier si Bichon Maltese? Imi puteti spune care rasa este mai usor de intretinut si potrivita pentru un apartament cu doua camere?

P.S : Nu vreau sa imi spuneti alta rasa in afara de acestea doua, si va rog NU dati copy-paste. Pot sa caut si eu pe internet, dar vreau sa stiu parerile altora.

Dau funda + vot!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bichon Maltese mi se pare simplu, dar de un alb pur, frumos, inteligent.
Eu asta as alege, cat despre ingrijirea e aceiasi la ambele rase, de asemenea ambele rase pot fi crescute in apartament.

| ionutiulian1997 a răspuns:

Bichon Maltes este cel mai simpatic catel, dupa mine, nu este greu de intretinut si este ff ascultator, deci ti-as recomanda un bichon maltes.eu am o catelusa si o iubesc. funda?

| sweetlovelything a răspuns:

Eu am o prietena care are un yorkshire terrier si are un apartament tot cu 2 camere si este foarte usor de intretinut adica nu are probleme cu el si este mai usor de dresat. Sper ca te-am ajutat!

| adryy55 a răspuns:

Poi care crezi tu ca iti place cel mai mult! Mergi in piata si te uitii!laughing

| cυρcαкє explică (pentru adryy55):

Imi plac amandoi la fel de mult, asa ca mai bine as cumpara unul care este mai usor de intretinut :]