| JockerStoica a întrebat:

Ce caine sa imi iau dintre Beagle, Bichon Frise, Bichon Maltese, yorkshire terrier, mops.

Mentionez ca stau la apartament destul de mare, sunt baiat si am 14 ani deci ce rasa imi sugerati? funda!

9 răspunsuri:
| maria89nic a răspuns:

Un baiat cu bichon e ca un baiat imbracat intr-un iepuras roz. Din ce ai spus tu, mops sau beagle.

| lumy4u a răspuns:

Bishon maltese :X

| Omulambitious a răspuns:

Bichon Frise :X

| Alisse a răspuns:

Eu iti sugerez sa adopti un catel! va fi chiar mai iubitor si un catel care are nevoie de ajutor te apreciaza mai mult! Sunt asa multi catei care au nevoie de un stapan si sunt foarte draguti chiar merita macar sa te interesezi sa te uiti dupa ei.

| NoNameHelpYou a răspuns:

Daca apartamentul este mare si ai 14 ani,aceeasi varsta am si eu,poti sa alegi un caine dupa placul tau, desigur ca Bichon Frise este un caine desetul de jucaus ce merita atentie, un Mops nu ar fi potrivit.Un Beagle ar fi cel mai perfect caine, daca ai avea timp pentru el macar 1, 2 ore pe zi. Sper cataam ajutat!

| Sonya20xD a răspuns:

Daca vrei si sa atragi fete in timp ce iesi cu el in parc ti-as sugera un Bichon Frise. Plus ca e adorabil love struck love struck

| lovedogs a răspuns:

Pentru apartament ti-as recomanda mopsul. Mie beagel-ul imi place mult mai mult si ti l-as recomanda, dar nu pentru apartament. Ei sunt caini de vanatoare si necesita mult spatiu. Imi plac si celelalte 3 rase dar sunt de fete.

| alexandraioana04 a răspuns:

Bichon Frise e rasa de caine cea mai atasata de om, prietenos, ascultator. Cel mai important lucru este ca nu roade mobila sau incaltamintea si nici nu ii cade par pe care l-ar putea lasa pe covor. Este istet si invata repede cam orice. Insa sa nu il certi sau sa il lasi singur pentru ca se supara usor si sufera. Nu face in casa si daca i-ai facut un program de scos afara, nu vei avea probleme niciodata. Recomand pentru ca am si eu :d

| LarisaRose a răspuns:

Eu am exerienta in domeniul ``caini`` si daca ai un apartament mare cel mai bun ar fi un Bichon Maltese caci el nu depune mult par si e foarte dragastos