| Maria897 a întrebat:

Bună TPU! O cățea poate muri după ce naște? Mulțumesc anticipat! Vă rog niște răspunsuri serioase.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Catelusele nasc fara probleme multi catei, in siguranta.
Sunt extrem de rare cazurile cand mor la nasterea puilor, doar daca sunt foarte bolnave, sau sunt prea batrane, ceea ce nu este cazul la catelusa bunicii tale.

In orice caz, tu ar trebui sa te focusezi pe scoala, invatat si teme, ca asta-i important pentru tine.
De catea va avea grija bunica ta, care-i la tara si stie ce sa-i faca.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da.
Pot avea complicatii la nastere.
Stiu cazuri atat la caini, cat si la pisici.

| alina2k18 a răspuns:

E deparazitata si vaccinata?
Daca e la prima gestatie supravegheaz-o f bine, poate avea complicatii ca de exemplu sa nu elimine toti puii sau sa aiba hemoragii, etc.
E metisa sau rasa comuna?

| Maria897 explică (pentru alina2k18):

Rasă comună, dar ar fi a 4 oară când naște doar că a născut de 3 ori la țară și prima dată va naște acum la bloc și mă întreb dacă nu e mai greu să nască la bloc?

| ReddY25 a răspuns:

La mine a nascut acum vreo 3 ani 4 pui si nu a murit

| Banned993218 a răspuns:

E ca la om, dacă există complicații se întâmplă stai cu ea când naște și vezi ce se întâmplă.