| anonim_4396 a întrebat:

Parintii mei locuiesc la curte si au un ciobanesc,acesta la sfarsitul saptamanii a inceput sa vomite si are bale intruna, ieri s-a dus tatal meu la veterinarul de acolo si i-a dat 2 injectii, nu am habar ce fel.Medicul a promis ca vine astazi pentru a-l vedea si nu a aparut,iar tatal meu a mers din nou la cabinet si nu era decat asistenta, ea l-a sunat pe domnul doctor si i-a mai dat 2 injectii, nu a spus ce are.Ieri i-a dat un lichid galben si un antibiotic iar astazi un lichid alb si antibiotic, maine urmeaza sa-i mai faca o injectie cu lichidul alb.Se mai ridica el,se mai plimba,dar este foarte molesit si suparat, are 10 luni.A mai avut cineva vreun caine in situatia asta? Oare isi va reveni? E deja a 2a zi de cand este in starea asta.

2 răspunsuri:
| MihaelaCaty a răspuns:

Nu cred ca-si mai revine.Cainele unei prietene tot asa era si peste o luna a murit dar mai bine dai mancare gatita ca poate este de la mancarea cumparata. Sper sa fie bine cainele!

| hp1uk a răspuns:

Buna! Am si eu un ciobanesc caucazian si am mai avut probleme de genul asta cu el. Probabil este o indigestie, veterinarul imi recomanda pentru asta niste conserve speciale cu un tratament. Dupa parerea mea, ar trebui sa schimbi medicul cainelui tau, daca nu a fost in stare sa iti spuna ce are. Sigur, poate vomita si din alte cauze, cum ar fi ingestia de substante toxice! Du-l urgent la un alt veteriar.