| Ssjdhshd a întrebat:

Câinele meu are picioarele rupte, cumva s-a jucat cu alt caine si un bou a venit in ei cu 100 la ora, pe al meu l-a accidentat grav si celălalt l-a omorât instant. Vine veterinarul sa ii faca injecții zilnic, sta cam in aceeasi pozitie mereu, acum il las in ceva camera si cand vine căldura il las sa stea in curte. Oare isi va reveni? Nu de tot, dar macar sa se poate ridica si merge din nou?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De-aia trebuie sa-l tii in lesa cand il scoti afara din curte sau din casa.
Ăla n-a fost chiar bou, si tu ai partea ta de vina.
Chestia cu revenitul numai veterinarul iti poate spune.

| Ssjdhshd explică (pentru darrio2007):

A fost bou ca a mers cu 100 la ora in mijlocul satului, dar ma rog. L-am tinut in lesă, a rupto si a si sărit gardul să se joace cu alți caini. Draq stia ca poate. Ori la sărit ori a luat-o pe undeva unde nu pot sa vad eu. Chiar nu ma pot simți vinovat la faza asta

| darrio2007 a răspuns (pentru Ssjdhshd):

Ok.

| anonimg a răspuns:

Sigur o să-și revină. Nu și-ar fi revenit dacă avea o boală; dar oasele rupte și ligamentele se vindecă. Cu cât mai multă afecțiune, cu atât vindecarea va fi grăbită.

| randomgui a răspuns:

Hai nu ii spunem chiar bou, ce cautau ai tai caini in mijlocul drumului, la 100km/h nu ai nici timp de reactie nici de franare

| Ssjdhshd explică (pentru randomgui):

L-am tinut in lesă, a rupto si a sărit gardul. Nu e că și cum am vrut să îl las afara, si nici cu 100 la ora nu se merge pe o stradă normala, da-o draq de treaba