Întrebare recomandată | AndreeaDragutatha a întrebat:

Salut TPU. Stau la bloc si de mult imi doresc sa am un caine. Stie cineva cum sa imi conving parintii?

6 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

De ce un caine? Ia-ti un iepure!

| Auslesse a răspuns:

Mda,acum depinde si ce varsta ai, adica daca te poti ocupa cu adevarat de acel animalut.iti dai seama,ca daca iti iei un animal,in cazul tau, caine, si sa nu poti avea grija de el, mai mult l-ai chinui.
gandeste-te bine, ca la bloc e greu..adica trebuie` sa-l scoti afara de nu stiu cate ori pe zi,ii faci baie,plus ca oricat l-ai spala tu,tot s-ar putea sa miroase a caine, ca doar e caine!
daca parintii nu-ti dau voie, inseamna ca ei stiu mai bine motivele pentru care refuza!
dar cine stie, poate cu timpul, iti vor indeplini dorinta!happy

| LikeARollingStone a răspuns:

Spune-le ca asta te va face mult mai responsabil...si mai putin egoist.
happy

| Fulbaster a răspuns:

Promitele ca doar tu vei avea grija de el, iar daca il vei primi va trebui sa le dovedesti.

| Sibeluca a răspuns:

Exact aceeasi problema am si eu straight face..Eu cand eram mica am adus un catelus acasa..cand m-a vazut mama si tata cu el la usa, si au vazut ca eram atat de fericita si ca le-am promis ca o sa am grija de el, atunci m-au lasat si l-am bagat in casa laughing Toto a fost al meu 5 ani ca dupa a disparut sad...incerca si tu metoda asta, acum pe mine nu ma mai lasa cu un cutu in apartamet dar o sa incer chestia asta din nou laughing Bafta :*

| miss13 a răspuns:

Trebuie sa le arati parintilor tai ca poti sa ai grija de un caine!