| veronique122003 a întrebat:

Pe multe forumuri am vazut plangeri adresate pet-shop-ului Animax. Si voiam sa intreb daca cineva cumpara de acolo spre exemplu un caine are probleme de sanatate sau pur si simplu moare? Vreau sa adreesez aceasta intrebare in special celor care au cumparat de acolo animale vii.

Răspuns Câştigător
| KinderBeeeib a răspuns:

Buna.Si eu am citit diverse review-uri neplacute ale magazinului Animax.Eu una sunt din Constanta, si mai toate animalele mele au fost cumparate de la Animax sau facute cadou.Nu as avea suficienta incredere incat sa iau un caine.Magazinele animax de unde am fost pana acum au fost curate, produsele cumparate de acolo au preturi bune si sunt calitative, iar animalele sunt tratate destul de ok zic eu.Am avut vreo doua cazuri neplacute acolo si anume:am luat un hamster si a murit in 30 de zile insa aveam garantie de la cei din magazin asa ca am primitvaltul gratuit, si a mai fost un caz cu un pestisor.Cel mai recent de la un magazin Animax (nu acelasi ca cel cu hamsterul si pestisorul) mi-am luat un Perus, si pot spune ca am fost EXTREM de multumita, si nici eu nu ma asteptam.Deci cei 2 vanzatori au fost prietenosi si politicosi, m-au ajutat sa gasesc papagalul perfect si sanatos, mi-au dat cateva sfaturi pentru cresterea lui, m-au indrumat cu ce ar mai trebui sa ii cumpar si mi-au facut o reducere de 10% la orice produs pe care il cumparasem.Singura mea nemultumire a fost ca mi s-a spus ca papagalul meu era fata, insa era baiat, dar nu a fost o problema. Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| Aretha a răspuns:

Vecina mea a cumparat un catel de la pet shop-ul Animax, era chow chow si a murit in 4-5 saptamani, avea entropion si a trebuit sa-l opereze, habar nu am in ce conditii l-au tinut sau de ce nu au avertizat-o, dar ar fi trebuit sa stie ce probleme avea catelusul. (app. avea 2 luni).
Iti recomand sa cumperi de la canise, in special cei ce nu cresc mai multe rase, doar vreo 1-2-3,ca acolo e mai sigur. Caut "Canisa pentru...ex: ciobanesc german"