| Andrei_Claudiu_1971 a întrebat:

Buna tpu.Pestilor le trebuie pompa de aer dar si filtru?

7 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
E de ajuns o pompa, sau un filtru ( dar de prefera e filtru, filtreaza apa si da oxigen in apa), daca nu ai peste 50 de l de apa si nici peste 10 pesti, dar sa nu uiti sa le schimbi apa daca ajunge sa fie galbuie.
Daca ai un acvariu de peste 50 de l apa si mai multi pesti, e necesar si o pompa, dar si un filtru.

| T0T a răspuns:

Depinde ce specimen de pesti sunt. Eu am acasa pesti demonici si nu mor!

| RobertMoon a răspuns:

Da ca altfel mor dupa cateva zile. Si apa trebuie schimbata mereu.

| 187VLAD a răspuns:

Preferabil sa le pui doua filtre si sa le cureti mereu, si sa ai grija cand le dai de mancare, sa nu pui prea multa ca altfel o sa schimbi apa din acvariu de o sa te saturi.

| MixTape a răspuns:

Normal

| Andrei_Claudiu_1971 explică:

Si fara filtru ce se intampla?

| 187VLAD a răspuns (pentru Andrei_Claudiu_1971):

Vor muri, evident...apa fiind nefiltrata si plina de bacterii, pestii raman fara oxigen.