| Andrei_Claudiu_1971 a întrebat:

Bună TPU plantele dintr-un acvariu cu pești pot fi plantate în pietriș sau trebuie sub pietriș sa mai fie un pământ pentru plante? Dar când fac curat deranjez tot ornamentul sau pot schimba doar 1/2 din apa? Plantele se scot din acel ghiveci sau se pun așa în acvariu?

1 răspuns:
| HelpingHands a răspuns:

Salut, eu am avut acvariu cand eram adolescent si pot sa spun asa:
1. plantele cresc cel mai bine daca ai pamant sub nisip
2. Poti goli pana la 80% din apa si sa torni alta curata peste.
3. Nu stiu despre ghiveci ce sa zic, cred ca ar fi bine sa-l scoti.