| PussicatDolls a întrebat:

Este adevarat ca porcusorii de guineea nu au voie sa bea apa ca mor? love struck

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Buna! Eu am un porcusor de guineea de 4 ani de zile. O cheama Lolita. Nu mor daca beau apa, desi trebuie sa stii ca ei au in permanenta nevoie de lichide. Daca al tau nu este obisnuit sa bea apa, trebuie sa-i dai multi castraveti sau morcovi. Eu am vazut la magazinul de animale porcusori care beiau apa si i-am spus vanzatorului de acolo ca al meu nu bea dar el mi-a raspuns ca nu e motiv de ingrijorare. Sper ca te-am ajutat!

12 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Orce animal bea apa n-are voie sa se ude asta e altceva.

| GaBBiii a răspuns:

Intrebarea asta tine de logica.
Cum sa nu bea apa? Orice fiinta are nevoie de apa pentru a trai.Am avut si eu porcusori de guineea. Daca sunt mai mari le pui apa intr-un tub special cum au hamsterii, iar daca sunt mai mici da-le tu apa cu seringa (ei se pot ineca daca nu le dai cu seringa si ii lasi sa bea din tubul acela).
Pa, pa

| DCSHOE a răspuns:

Nu este adevarat, toate animalele au nevoie de apa pentru a trai. Asa cum tu nu poti sta fara apa, nici animalele nu pot sta fara.

| DakotaRoyse a răspuns:

Nu

| LittleMissCupcake a răspuns:

N-are cum sa nu bea apa, apa este vitala, fara ea nu poti sa rezisti. Porcusorii de guineea au un fel de tubulete speciale din care beau apa, stii cam cum au si hamsterii. Poate, ai auzit ceva de genu, dar poate nu ai inteles contextul... poate zicea ca pentru a bea apa, cel mai bine este sa primeasca mancare cu continut lichid. Dar fara apa NU se poate.

| Cristianne a răspuns:

Păi cum dracu' se mai hidratează dacă nu beau apă? cu Cola?straight face

| Cedry2k1995 a răspuns:

Pai si ei cu ce se mai hidrateaza daca nu beau apa? orice animal sau om are nevoie de apa.nu ai cum sa traiesti fara apa

| dude_1854 a răspuns:

Da este adevarat!

| eSy a răspuns:

Dă-i bă apă că îl / o omori, eşti inconştient/ă?

| ada999 a răspuns:

Au voie sa bea apa, mai ales dupa ce mananca biscuiti si paine

| ChOcoLaTteBEaRyY a răspuns:

Nu,deoarece ei au nevoie de apa.Pot muri daca nu beau apa!

| Buteanu_Seby_Buteanu_1996 a răspuns:

Am si eu unul dar nu stiu daca moare.Eu cand am luat porcusorul mi-a zis sa nu ii dau apa.