| Anonimopt a întrebat:

Pot pune oua de găină la o closca rata? Daca da pot folosi oua și din frigider? Va rog sa răspundeți cât mai repede! Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Vikaa a răspuns:

Ratelor mele cand le-am bagat oua de gaina, cand iesise puii ratele nu recunosteau puii si paraseau puii, eu si ai mei ne alegeam cu puii.De preferat baga-i de rata, iar din ouale de frigider iese fix ciuciu.

8 răspunsuri:
| marevna13 a răspuns:

Eu zic ca da, rau n-ai ce sa faci. Chiar daca pare incredibil, au fost cazuri cand a iesit un pui chiar si din oua tinute la frigider. Doar sa ai loc, adica sa nu deranjezi ouale ratei.

| Anonimopt explică (pentru Vikaa):

Am avut rățoi dar l am găsit mort pur și simplu. Așa că nu am cum sa pun oua de rata crying Mulțumesc mult

| Anonimopt explică (pentru marevna13):

Ok,mersi mult! O sa ii pun 2, 3

| Adrian7art a răspuns:

Depinde...e frigider No Frost?happy

| Adrian7art a răspuns:

Ăăă..sincer nu cred...decât dacă vrei să scoți un pui de "Frosty the Snowman".happy
Indicat ar fi să cumperi de țară..parerea mea

| Anonimopt explică (pentru Adrian7art):

O să strâng câteva oua de găină și o sa le pun. Mersi!

| Adrian7art a răspuns (pentru Anonimopt):

Cu plăcere!

| Andreeush a răspuns:

Nu, fiindcă rața nu o să se ocupe de pui, cât despre ouă nu sunt bune cele din frigider.