| Ralutzyy a întrebat:

Recent, mi-am luat un pisoi siamez. As vrea sa stiu ce fel de mancare imi recomandati pentru el. S-a obisnuit si cu manncarea facuta in casa. Ii place cel mai mult laptele. Ce fel de nisip sa ii cumpar sa nu miroase in casa? I-am cumparat cu miros de levantica dar mirosul tot se simtea. E ceva in neregula cu mancarea? Dau funda. Multumesc!

4 răspunsuri:
| 0PopaPorno a răspuns:

Buna. Si eu am avut. Nu manca altceva decat mancare speciala ( whiskas) sau carne ( dar cruda) piept de pui in special laughing Sau carne fiarta sau prajita, dar numai daca i-o rupeam in bucatele mici laughing, ca altfel nu se uita la ea. Poti sa-i mai iei granule pentru pisici, dar tot Whiskas. Nu-i asa scumpa o punga. Eu i-am pus nisip normal, dar ferit de restul incaperilor si n-am avut treaba cu mirosul. Baft' happy

| viotedy a răspuns:

Cu ce mancare il inveti aia o sa manance, da-i din toate prin rotatie

| AdevarulDoare a răspuns:

Nu, nisipul e ok, insa nu te poti astepta sa nu miroasa absolut nimic, mai ales daca pisica nu acopera "treburile". La mine nu miroase si tot d-ala folosescwinking

| liniutza a răspuns:

Pisicile trebuie sa bea lapte in fiecare zi! fals – pisicile nu au nevoie de lapte in fiecare zi, este adevarat ca le place laptele foarte mult dar baut zilnic poate avea efecte nocive asupra sanatatii, cum ar fi aparitia diareei.
Siameza este o pisica activa, necesitand 80 kcal/kg/zi. Trebuie retinut faptul ca siamezele nu trebuie sa fie grase.