| Yssy12 a întrebat:

Saptamana viitoare vreau sa merg cu motanelul meu-pentru prima data-si sa il intreb pe veterinar de microcip? Dar care e mai bun microcipul sau tatuajul? Cat costa?
Nu stii nici odata cand iti pierzi pisica big grin.

1 răspuns:
| RedNose a răspuns:

Microcipul e cel mai bun,nu e la fel de dureros si acum, cam asta se face, nu am mai auzit sa se faca tatuaje.
Pentru pisica nu stiu un pret, dar la asociatia chinologica, pentru caine este 50lei,implantare,citire si cerere(ei dau si microcipul din ce am inteles).
Daca pierzi pisica si nu e gasita de cineva binevoitor sa-l duca la veterinar sau sa fie gasit de un veterinar atunci il gasesti, daca nu degeaba are microcip ca ala nu functioneaza ca un gps. Doar daca este scanat cu aparatul respectiv care citeste microcipuri te poate gasi pe tine sa-ti dea pisicul.
Sper ca ai inteles, e dimineata pentru mine acum si nu stiu daca m-am exprimat coerentbig grin
Eu mi-am luat o amstaffita de la o canisa, am primit toate actele printre care si microcip, la implantat veterinarul si mi-a luat doar 10lei, e mai ok asa, doar sa gasesti sa cumperi microcipul.