| FitMonkey a întrebat:

Salut

merg la sala de o vreme si vreau sa va intreb ce se intampla daca beau o data alcool? Saptamana viitoare am banchetul si vreau sa beau. ce pot pati?

12 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

In cantitati mici, si numai la ocazii specile, nu are ce sa-ti strice.Si nu amesteca bauturile.Te bazezi pe un singur fel, oricum ceva slab, cum ar fi vinul, si nu mai mult de un pahar -doua.Nefiind obisnuit cu alcoolul, si daca o iei cu tarii, te imbeti usor.Si ar fi pacat sa ratezi un asa eveniment, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti pati sa te imbeti si sa te faci e rusine, ori nu asta vrei. Plus de asta, aoua zi te vei simti extrem de rau ca fiin prima data cand bei. Las-o incolo de bautura ca nimic nu aduce bun.

| Wehes a răspuns:

Nu iti dauneaza cu nimic, daca bei alcool 1 data la 1 luna sau evenimente speciale.
Rupe-te!

| raresbarbier a răspuns:

Iti va fi rau 3 zile.

| KrEaThYvE a răspuns:

1/ poate te referi la faptul ca o bere contine multe kalori te poti consulta aici : http://www.bonduelle.ro/cate-calorii-sunt-in-alcool
2/ poti sa bei dar nu exagera adica sa te imbeti ca nici asa mult alcool nu face bine funda?

| FitMonkey explică:

Nu e prima data cand beau alcool(nu beau de cand am inceput sa merg la sala). su nu m-am referit la ce ati raspuns voi. ce legatura are cu muschii? cineva mi-a spus ca daca beau sa zicem sambata, toata saptamana am mers la sala degeaba pentru ca muschii nu vor creste si cand spun ca beau nu ma refer la o bere, doua.

| Secret2000 a răspuns:

Mori!

| CHIP124 a răspuns:

Nimic dar sa nu te inbetii tare eu am facut-o odata mdea. daca esti puternic, sportiv si cool...nu da peste lume care te enerveaza rolling on the floor recomandarea mea

| Horror21 a răspuns:

Pai daca bei. in exces vei fii matol. laughing
si daca dupa sala bei direct nu cred ca e prea bine. dar nu inteleg de ce ar trebui sa bei. straight face

| danyelalbu a răspuns:

Uite nu vei pati nimic dar iti dau un sfat daca tot vrei sa arati bine la corp cear fi sa ai si un caracter frumos. big grin Funda?

| 73scunev a răspuns:

Nu e bine sa beai. Ferestete de bauturi Alcoolice.

| GenStupid a răspuns:

Nu patesti nimic laughing Numa sa nu fi beat