| TheMusicBoy a întrebat:

Stiu destule chestii despre perusi. Stiu sa deosebesc daca e femela sau mascul. Stiu ce trebuie sa manance. Stiu ca sunt rezistenti la boli. Stiu ca provin din Australia (cred nu sunt sigur. Am cam uitat). Stiu ca le trebuie o cusca destul de spatioasa. Stiu ca sunt prietenosi si iubitori. Masculii pot invata sa reproduca sunete si cuvinte si parca masculii se ataseaza mai repede. Intrebarea mea este: Ce mai trebuie sa stiu despre perusi sa fiu sigur ca pot avea grija de unul? Multumesc anticipat! Daca vor fi multe raspunsuri bune le voi evalua dar la cel mai lung si folositor raspuns voi da funda! Noapte buna!

11 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Sa le schimbi apa in fiecare zi, sa le schimbi mancarea si sa le cureti tava. Atat, nu e mare filosofie laughing

| TheMusicBoy explică (pentru Yurisa):

Asta stiam deja. E o chestie normala. Eu ma referam la cum trebuie sa ii spal. Deci chesti mqi profesionale sa zic. Nu chesti basic. Dar mersi pentru raspuns. Noapte buna! Vise cu tot ce vrei!

| Yurisa a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Nu ma culc ca nu am ora, perusii se curata singuri, nu e necesar sa ii speli (apa si sapun gen) atat timp cat au mediul curat.
Nu ai nevoide chestii profesionale, si sa speli un perus nu e cine stie ce, nu ii imperechezi si nu ii clonezi laughing pana acum 3 ani tot am avut perusi, stiu ce zic laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Wow, nu; nu trebuie sa ii speli tu. o data sau de doua ori pe lune le poti pune un bol mai maricel in care sa se scalde singuri. Dar cel mai bine si mai placut daca ii lasi liberi prin casa, iar la bucatarie sa lasi robinetul de apa rece sa curga usor. FELICITARI si Mult Respect!

| TheMusicBoy explică (pentru Yurisa):

Stiu sa ii spal de fapt stiu ca trebuie lasat un bol cu apa nu rece ci normala sa se scalde. Eu ma referam ceva ce nu stie multa lume despre ei. Apropo cum ti-ai convins parintii sa iti iei perusi?

| Yurisa a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Parintii mei erau amici cu parintii colegelor mele de clasa. Si-a luat o fata perusi, ai mei au vazut ca sunt usor de intretinut si au zis "de ce nu?"

| TheMusicBoy explică (pentru Yurisa):

Fain. Cu parintii mei nu merg asa...

| Justme1997 a răspuns:

Ar fi bine sa îi pui in colivie un leganuş si o oglindă

| TheMusicBoy explică (pentru Justme1997):

Oglinda am de la mama mea una foarte mica dar leagan o sa fie la colivie

| MarioSama a răspuns:

It's me, Mario!

| TheMusicBoy explică (pentru MarioSama):

Si ce sa fac ca esti Mario?