| AlexOrian a întrebat:

Sunt Alex si as vrea sa filmez, ei bine am incercat de cateva ori cu voce etc... dar am nevoie de niste sfatruri:
1.Eu filmez cu bandicam si stiu ca nu e cel mai bun, dar o iau usor, cu ce se filmeaza mai bine? Cu fraps?
2.Nu stiu cum sa imi iau Sony Vegas, oricare versiune, ca sa-mi modific vocea putin, adica eu am aproape 13 ani si am o voce normala si mi-am intrebat si prieteni si au spsu la fel, doar ca in video am o voce subtire rau.
3.Cu ce sa incep, cu minecraft, adica toti ceilalti:Elok, bagofgames, pink, ZuzuMinecraft etc..au inceput cu minecraft...deci cu ce incep?
Si cam atat, nu uitati... FUNDA!

Răspuns Câştigător
| OhMyGod a răspuns:

Daca ai laptop/pc bun, fraps e cel mai bun [cauta pe google fraps registered version free download sau ceva de genul, sper ca te descurci] daca nu incearca Camtasia Studio
Sony Vegas tot de pe google..scrii Sony Vegas full version free download
Poti sa incepi cu jocuri populare. Minecraft, League of legends, dota 2 etc..si mai incolo pui jocuri care nu toti fac serie, eh, asta nu pot sa zic ca e secretul meuwinking
Succes!