| Maria897 a întrebat:

Buna TPU! Toate animalele intra in același timp in calduri? Adică daca pisicile intra in septembrie si câinii vor intra tot atunci?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| RAY a răspuns:

Asta tine de evoluție, fiecare specie este diferita, nici primatele nu sunt la fel, doar omul și bonobo fac sex tot anul și de placere

| Maria897 explică (pentru RAY):

Adică celelalte animale nu fac sex din plăcere?

| ReddY25 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce, vrei sa ii combini?

| DjSannan a răspuns:

Nu, nu toate animalele intra in calduri in aceeasi perioada. Perioada de calduri la animale difera in functie de specie. De exemplu, pisicile intra in calduri in general in perioadele de primavara si toamna, in timp ce cainii intra in calduri de obicei in perioadele de iarna si primavara

| Anonimul151 a răspuns:

Categoric că NU.